Byla jsem snad jediná?

26. dubna 2017 v 15:27 | i-love-writing |  Já píši!
Drazí přátelé. Asi se divíte, proč tu nic není? Času málo, nestíhala jsem. A dneska jsem si říkala. No dobrá, je na čase něco sem přidat. A co se nedozvím, že blog,cz mi ráno píše, že nefunguje. Jako vážně?


Řekněte mi, co to má být? Co se to sakra, děje poslední dobou. Nechápu, kam ta době spěje? Videa nefungují tak jak by měly, fotky se občas nezobrazují, nebo se uloží i třikrát za sebou. Spam, kde se jen podívám. Nikdo nic nedělá a nijak to neřeší.
Zde, se nabízí otázka, proč asi lidé přecházejí na blogspot?
Je jasné, že ne jen tak zčista jasna, se jednoho rána rozhodnou, že prostě, co ten Blogspot, jak to tam vypadá, třeba to i vylepšily, co kdybych náhodou to zkusila tam? Blog, už je nuda!
Povím vám, že se jim ani nedivím. Já sama jsem tady na blogu, už několik let a vím, jaké to bylo předtím a teď. Takže vám také povím příběh!

Více v celém článku...Kdysi jsem narazila na jeden portál, jmenoval se blog,cz. Co jsem tak koukala sem a tam, zjistila jsem, že by to nemusela být špatná doména, design se tu dal dělat vlastní, stránka se dala poupravit, menu změnit. To byly zlaté časy! A tak jsem si řekla, no dobrá zkusím i já si tady udělat blog, proč ne. A inu začala jsem tedy přemýšlet nad názvem a podobně. Nakonec onen blog vznikl a já se radovala, že můžu začít tvořit, zkoušet, a podobně.

Inu začátky byly krušné, to přiznávám. Bylo trochu těžší, než jste si našly nějaké blogery(nebo spíše blogy), které vám sedly. :D Dobrá tedy, nějak se to podařilo a můj blog začal pomalu vzkvétat, lidé začaly chodit poté i komentovat. A já se cítila skvěle tehdy, získala jsem přátelé, s některými komunikuji dodnes. A jsem ráda, že jsem je poznala!

Lidí také tenkrát chodily jen tak a nekomentovaly třeba jako dnes s donucení anebo že čistě náhodou jen narazily na tvůj blog, a někteří možná si dělají třeba menší reklamu nebo jen nechají koment, ani neví pořádně k čemu, a třeba, už v životě k tobě nepřijdou.

Milovala jsem ze začátku ty chvíle na blogu, neustále jsem musela předělávat něco v menu, snažit se o lepší design a podobně. Poté, se začaly objevovat věci, typu kusovky, bleskovky, různé soutěže SONB, Avatary, Pixelky, Řetězáky, RůŽoVé bLoGy(AwOjÍK | ahooooooooj | AcHoJKy) a podobně.

Postupně se to rozrůstalo, a bylo toho všude plno. Ano občas, už mě z toho šla hlava kolem a říkala jsem si, že už je to takové nudné.
Ale v skutečnosti, to bylo super zábavné, hravé, nenucené. Prostě takové, Angličané na to mají výraz Free(volnost)! A možná že právě tohle se mi na tom líbilo, že člověk psal nějaký ten článek protože chtěl, ne protože byl nucen něco napsat, nebo spíše musel za každou cenu něco napsat. Zkrátka a jednoduše tehdy to nebylo povinnost, ale zábava.

A kde jsme dneska? Dneska, už se na blog zapomíná, a to ne jen kvůli tomu, že se rozmohly sociální sítě. Ale mám pocit, že dneska spíše berou blog, jako takový odpad který už není důležitý, nebo spíše zajímaví.
Už jen podle toho spamu, co je třeba na hlavní stránce, nebo v komentářích u některých uživatelů, se pozná, že blog není, co býval.
Kdysi samozřejmě také existovaly spamy a jiné věci. Ale na blogu jich zase, až tolik nebylo a nějak se to časem řešilo. Když něco nešlo, jako fakt nešlo, tak se to také v celku rychle snažily alespoň dát do pořádku.

Ale dnes? Dnes je to tak že když něco nejde, lidí si i ztěžují, ale nic se neděje. Prostě asi jen všichni čekají, než se to vše samo vyřeší, nebo snad že by, až se ozve horda lidí, tak něco dělat budou?

No tohle, kdo to kdy viděl, slušnost, si myslím, je na prvním místě. Když něco nejde blog by měl jako první dát alespoň oznámení, anebo upozornit, že tohle a tamto nefunguje. Třeba stylem nějak takto Omlouváme se za nefunkčnost, (třeba videi, nebo obrázku a podobně). Nebojte se, pracujeme na tom a snad brzy se vše dá do pořádku atd.

Už je tohle by naznačovalo, že mají nějaký zájem s námi komunikovat a řešit nefunkční věci. Já vím, jistě mají na starosti i jiné věci, než nějaký blog,cz. Ale přeci jen, když jsou schopni věnovat se jiným lidem a dělat s nimi rozhovory a psát články a podobně. Mohly by se prvně zaměřit na funkčnost a zkvalitnění blogu. A pak by klidně mohly, dělat i to ostatní, proč taky ne, že?
Vstřícností a snažením se alespoň trochu spolupracovat, by jistě pozvedly tento portál. Možná díky tomu, by přilákaly nové lidi, kteří by si zde rádi udělali svůj koutek, ale díky tomu všemu, co zde vidí a čtou, jdou raději jinam. Je možná, že by se také díky tomu, mohly vrátit i někteří starší blogeři, které odradilo, asi hlavně to, že blog momentálně stojí na mrtvém bodě a nic podstatného se zde neděje.

Myslím si zkrátka, že dneska je to prostě tak že…Všechno je spíš jen z povinnosti, člověk to dělá, protože má pocit, že musí, nebo snad že je škoda, když má blog jen tak stojící, tak tam prostě něco hodí a je to. A ne jako za starých časů, kdy si třeba vedl blog, jen tak pro zábavu bavilo jej to a dělal to, kdy se mu zachtělo a cítil při tom volnost, nenucení, svěžest.

Jednoduše mám pocit, že dnešní doba je, jak jen bych to řekla, bláznivá, uspěchaná, všechno musí být precizní, lidé musí dřít jako blázni, aby se měli alespoň trochu lépe. Všechno je dneska prostě jen o penězích a nic víc. Jak smutné!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 26. dubna 2017 v 16:34 | Reagovat

Souhlasím, na Srdci blogu je už i cenzura komentářů. Je to tu čím dál horší :-(

2 i-love-writing i-love-writing | Web | 26. dubna 2017 v 16:49 | Reagovat

[1]: To vážně? Tak tohle je fakt děs! Ale co naděláme, asi nic...Být jiná možnost, člověk by šel jinam.
Bohužel, to není tak snadné, přeci jen ta komunita, co tu je a přátelé, které zde již mám, bych nechtěla ztratit. ;-)
Hold už to není, co to bývalo. :-?

3 Calistka Calistka | Web | 29. dubna 2017 v 12:16 | Reagovat

Nebyla jsi jediná, i mně blog nejel :( Není to opravdu už to, co kdysi, hlavně mi přijde, že se komunita stále zmenšuje a zmenšuje. :)

4 Kačule Kačule | E-mail | Web | 3. května 2017 v 17:12 | Reagovat

Je to smutné, že dnešní doba je takováto, ale vždycky se najdou výjimky, které si umějí užít každou maličkost (třeba zvířata) a peníze jim jsou šumafuk. Je pravda, že v těchto věcech se máme od svých čtyřnohých pokladů co učit. Ano, peníze sice jsou potřeba, ale není potřeba mít jen značkové oblečení. Na co to je?? Mě jde o pohodlí a zábavu. :D

5 cincina cincina | Web | 7. května 2017 v 19:29 | Reagovat

To byla nějaká porucha, ale poslední dobou je těch poruch nějak moc:)

6 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 17. července 2017 v 22:32 | Reagovat

Souhlasím.. je mi z toho smutno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama