Recenze: Matky a Dcery (Anne)

27. března 2018 v 16:30 | i-love-writing |  Recenze
Kde začít asi hezky od začátku, nebo snad ne? No asi úplně od začátku ne, to bychom tady byly na hooodně dlouho. Takže raději to vše řeknu jen ve zkratce. Zima byla (a ještě chvílemi i je), čas byl i nebyl, chuť žádná ani k spaní ani k ničemu jinému. Hold jsem neměla náladu ani nějakou inspiraci k psaní, blogovaní a celkově se mě do ničeho nějak moc nechtělo. Až před pár dny jsem se rozhodla znovu začít blogovat. A zde tedy jako první článek v Novém roce dávám recenzi na seriál.
Recenze: Matky a Dcery (Anne)
Obrázek jsem našla na markiza.sk

Jedná se o Turecký seriál podle skutečné události. Tento seriál mě okamžitě dostal, už po pár dílech jsem věděla, že je skvělý a stojí zato vidět jej opravdu celý. Rozhodně musím podotknout, že to není jen nějaký nudný seriál s přílišnou romantikou. Té tam asi moc nenajdete.

Vice v celém článku


Byla jednou jedna dívka Melek, která byla velice šikovná a talentovaná. Ze začátku pro ni vše vypadalo dobře, její matka s otcem se přestěhovaly za prací do jiné části Turecka. Když se ona dívka tedy Melek narodila, všichni vypadaly, docela šťastní. Ovšem, vše se změnilo po smrti manžela tedy otce Melek.

Şule(její matka) se snažila, jak to jen šlo alespoň tedy ze začátku, než oficiálně poznala Cengize, muže který navždy změnil život jí i její dceři Melek. Chudák malá Melek si musela vytrpět vše, co se jen dá, od týrání, až po nadávání, a křik. Doma musela dělat snad všechny práce, a také ještě úkoly do školy. Zatím co její Matka a Otčím měly praktický pořád vypito, nebo zase byly, přiliž unavení z noci (kterou strávily v baru, kde její Matka nakonec dělala, něco jako společnici možná trochu i zpěv. A také tam asi někde potkala onoho Cengize) a potřebovali klid.

Jednoho dne Melek ve škole pozná dočasnou paní učitelku Zeynep. I když se zdá, že obě jsou tak trochu rozdílné a tvrdohlavé (Protože Zeynep je lehce uzavřená do sebe a nerada s někým o sobě mluví.) Nakonec se obě sblíží. Zeynep si postupem času Melek oblíbí a naopak. Později Zeynep zjišťuje, že s její žákyní Melek, není něco v pořádku. A rozhodne se zjistit pravdu. Bohužel zatím se ji její domněnky ohledně týrání nikdy nepodařilo dokázat oficiálně.

Jednoho dne to už Zeynep nevydrží. A když ještě k tomu najde, čistě náhodou Melek smutnou v koši na smetí je zhrozena natolik že se rozhodne pro radikální změnu. Navrhne Melek jistý plán, který ovšem bude souviset s tím, že Melek odejde s ní do Istanbulu a stane se její dcerou.
Zdá se, že všechno vyšlo jak má. Melek prohlásily za nezvěstnou, poté co údajně spadla do moře. Policie po ní neustále pátrá, ale zatím bez úspěchu. A taktéž prověřuje její rodinu, protože již několikrát, bylo na její matku a otčíma podáno oznámení, že se o dítě řádně nestarají.
Şule se uzavře do sebe a začne popíjet. Jednoho dne poté co najde náhodou malý sešit své dcery Melek, ve kterém si zapisovala vše co má ráda je na tom ještě hůř. Hlavně po poslední stránce, kterou přečetla a kde je napsáno "Učitelka Zeynep".

Şule to natolik rozhodí do nepříčetnosti, že nechce s nikým ani mluvit. A dokonce se pohádá s Cengizem. Poté co se zdá, že ji přítel Cengiz skoro opustí, je strachem bez sebe, protože neví, co si bez něj počne. A tak se raději opije. I když se zdálo, že v jednu chvíli Cengiz konečně odešel, byl to jen krátce. Netrvalo dlouho a Cengiz je zase zpátky. Už se na to vše nemůže dívat a tak navrhne Şule, aby spolu odjeli pryč od toho všeho a to rovnou do Istanbulu. Kde se nakonec vše provalí.
Když už si Zeynep Güneş myslela, že je vše v pořádku a Melek (teď po novém dostala jméno Turna Güneş) je navždy v bezpečí (a bude konečně snad žít jako normální dítě.) Dokonce i její rodina ji přijala, i když byly, naštvaní zezačátku že jim Zeynep neřekla, že má dítě a ještě k tomu nemanželské. Vše se zdálo téměř v pořádku, dokud jim opět nezkříží cestu Şule a Cengiz.

Když se vše provalí o tom, co udělala Zeynep bude to mnohem horší, než se zdálo. Ne jen že ji rodina s části na chvíli zavrhne, to by nebylo nic v porovnání s tím, co přijde potom…A tak se opět začnou dít věci, tak jak by si zřejmě nikdo nepřál.
+ Skvělí seriál, který ukazuje, jak to doopravdy chodí v dnešních rodinách. Bohužel ne vždy to dopadá dobře, tak jako třeba v seriálu. I když osud malé hrdinky Melek a později i bratra Hasana, byl opravdu velice těžce zkoušený. Přiznám se, že i když to byl jen seriál, měla jsem občas slzy na krajíčku.
PS: Jestli budete mít čas, vřele doporučuji se na seriál mrknout. Určitě vás chytne za srdce, hlavně
hrdinka malé Malek (Beren Gökyıldız). Musím se přiznat, že se mi hrozně líbilo, jak hrála. Byla tak přesvědčivá a úžasná. Je na ni vidět, že je velice talentovaná.

- Ano asi tušíte, že i nějaké mínus to muselo mít…Nebo že by ne? :D Ne teď vážně. Jediné co mě na tomto seriálu opravdu vadilo, je krátkost. Vážně bych si přála, aby byl trochu delší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucky Lady. Lucky Lady. | Web | 9. srpna 2018 v 15:29 | Reagovat

Tento seriál poznám, myslím, že chodil na Dome/alebo ešte chodí. Ja neviem ale, tie turecké seriály ma moc neberú, aj keď tento som nevidela. Ale už len to, že je to turecké ma odrádza, aj keď som už na to počula viac chvály. :-?
Ja mám rada tie mexické telenovely, alebo kolumbijské, tie sú vždy top, a už ich vysielajú stále menej a menej u nás, skôr tieto turecké. :-?

2 padesatka padesatka | E-mail | Web | 10. srpna 2018 v 12:24 | Reagovat

[1]: Tak teď jsi mě teda vyděsila... :-D

3 Aileen Aileen | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 0:27 | Reagovat

Turecké seriály jsem nikdy nesledovala a kdoví.. třeba jsou některé dost fajn, jen k tomu mám nějaké předsudky.
Ale tvoje recenze je sillně pozitivní, tak uvažuju, že bych to aspoň zkusila. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama