Srpen 2018

Co zde chybí?

10. srpna 2018 v 12:00 | i-love-writing
Co mi vlastně chybí na blogu?

Je to jednoduché, dle mého názoru by stačilo jen pár drobných věcí.

Za prvé si myslím, že blog moc nepotřebuje. Je hezký takový, jaký je: Tedy jednoduchý a přehledný. Hlavní je prozatím dostat pod kontrolu Spam. Já si myslím, že by dost pomohlo ulehčit situaci. Přeci jen mazat komentáře po jednom je trochu fuška. Zvláště pokud jich má někdo mnoho.

Za druhé myslím, že by stačilo, kdyby se vždy když něco nefunguje...dálo někde malé info, aby člověk věděl co a jak. A nemusel sám uvažovat, kde je asi problém. A kdy snad bude řešen. Nebo zda vůbec řešen bude.


Za třetí si myslím, že by stačilo, kdyby se upravilo jen pár drobností…

1: Mazaní komentářů, by mohlo být větší. Tím jsem myslela, že třeba bych mohla smazat více najednou, což si myslím, že by spousta lidí jistě uvítalo. Ušetřilo by to čas a člověk by mohl díky tomu stihnout víc věcí.

2: Také si myslím, že by bylo dobré konečně opravit návštěvnost blogu. Ne každý chce mít třeba toplist nebo něco jiné. Já bych uvítala, kdyby to zase šlo! Kdysi mi to hezky ukazovalo, teď jen málo kdy. Je to škoda, když ta funkce tam je a nefunguje, nemyslíte?


3: Tohle sice možná není asi až tak důležité, ale… I tak myslím, že by nebylo na škodu, mít někoho kdo by pomáhal začínajícím blogerům, aby se zorientovaly. Tím mám, namyslí, že by jim mohl v zkratce vysvětlit jak na nastavení, kde by mohly najít nějakého blogera, který dělá designy "Layouty" (v případě, že si neumějí udělat vlastní). A podobně!

4: Přiznávám, chybí mi někteří blogeři, kteří už neblogují nebo své v blogy úplně zrušily. Což si myslím, že u některých je to škoda. A taky mi možná chybí trochu té volnosti, jako bylo kdysi, když člověk napsal článek, aniž by se do něj nutil…i když občas ten článek nemusel být nic moc…a někdy tak zavzpomínám a říkám si, kde jsou ty časy, kde byly růžové blogy, bláznivé designy, bleskovky, Colorky, SONB poznávačka a podobně. Někdy se mi po této době i stýská a někdy si zase říkám, ještě že už je tohle období pryč.

5: A ještě bych dodala k těm reklamám? Jako vážně, musí být všude? Nedalo by se to nějak udělat, aby byly menší…a možná někde tak aby nerušily návštěvníky a blogující? Navíc díky nim se mi někdy stává, že nějaký blog se mi sekne anebo načte velice pomalu…to mě trochu odradí a raději jej zavřu…a říkám si, no možná zkusím příště a uvidí se.

Na závěr:

Kdyby se vyřešilo všechno tohle. Pak se muže pokračovat v jiných věcech. Nejprve si totiž myslím, že je třeba udělat nějaký základ…A poté až uvažovat nad jinými třeba i složitějšími funkcemi...

Řeknu to takhle: Blog by měl být jedinečný, výjimečný. Odlišovat se od všech! A ne se nakonec podobat jiným typům jako Blogspot a podobně. Protože to by pak už nebylo to pravé, co by mě na blogu tolik přitahovalo. Myslím si, že blog je dobrý takový jaký je. Má jenom pár drobných mušek, které je potřeba dotáhnout.